Opis zajęć/specjalizacji
Pływanie - Prowadzący
mgr Joanna Lipińska
Podczas uczestnictwa w zajęciach z pływania, student ma możliwość poprawy własnej sprawności fizycznej oraz nauczenia się od podstaw, lub doskonalenia techniki pływania stylami: grzbietowym, dowolnym (kraul), klasycznym (żabka). Zaznajomi się z elementami stylu motylkowego (delfin) oraz pozna start w stylu grzbietowym, jak i skok do wody.
Zajęcia składają się z trzech części. Pierwszą część stanowi rozgrzewka w wodzie, która jest ukierunkowana na zadania części głównej (drugiej). W drugiej części studenci uczą się techniki danego stylu, korzystając z desek, ósemek i makaronów. W części trzeciej stosowane są gry i zabawy w wodzie o małej intensywności oraz dużą ilość ćwiczeń oddechowych. Na zajęcia zapraszam studentów, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z wodą.
mgr Monika Boruch
Zajęcia doskonalące pływanie
Na zajęciach z doskonalenia pływania student poprawi swoją technikę pływania wszystkimi stylami. Uczymy oraz doskonalimy nawroty w wodzie jak również start do wody ze słupka i start z wody do stylu grzbietowego. Podczas tych zajęć student poprawi swoją wydolność oddechową, koordynacje ruchowo-oddechową, równomierne wzmocni wszystkie partie mięśniowe organizmu. Zajęcia te przeznaczone są dla osób które utrzymują się na wodzie i posiadają podstawowe umiejętności pływania.
mgr Katarzyna Bujacz - Kaczmarska
Podczas uczestnictwa w zajęciach z pływania, student ma możliwość poprawy własnej sprawności fizycznej oraz nauczenie się od podstaw lub doskonalić technikę pływania stylami: grzbietowym, dowolnym (kraul) i klasycznym (żabka). Zaznajomi się z elementami stylu motylkowego (delfin) oraz pozna start w stylu grzbietowym, jak i skok do wody.
Zajęcia składają się z trzech części. Pierwszą część stanowi rozgrzewka w wodzie, która jest ukierunkowana na zadania części głównej (drugiej). W drugiej części studenci uczą się techniki danego stylu, korzystając z desek, ósemek i makaronów. W części trzeciej stosowane będą gry i zabawy w wodzie o małej intensywności oraz duża ilość ćwiczeń oddechowych. Na zajęcia zapraszam studentów, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z wodą.
Siłownia - Prowadzący - mgr Marcin Laśkiewicz
Zajęcia prowadzone są na bazie dyscyplin sportowych tj. trójbój siłowy, kulturystyka, wyciskanie leżąc, podnoszenie ciężarów oraz podnoszenie ciężarów osób z niepełnosprawnościami. Przebieg zajęć: rozgrzewka ogólna, rozgrzewka specjalistyczna pod bieżący temat zajęć, realizowanie tematu zajęć w postaci ćwiczeń głównych opartych na danej dyscyplinie sportu np. przysiad i jego wersje z dyscyplin trójboju siłowego i podnoszenia ciężarów, ćwiczenia akcesoryjne dostosowane do bieżącego tematu zajęć, ćwiczenia prehab/rehab dostosowane do braków jakie występują wśród ćwiczących.
Student realizujący wychowanie fizyczne w postaci siłowni zapozna się z w/w dyscyplinami sportu, ich zasadami, przepisami, szeroką bazą ćwiczeń i prawidłową techniką ich wykonywania. Student ma możliwość wystartowania w zawodach w trójboju siłowym, dwuboju siłowym i wyciskaniu leżąc w celu weryfikacji nabytych umiejętności oraz być zaangażowanym w ich organizację. Ponadto w ramach zajęć wychowania fizycznego ma możliwość udziału w organizacji bardzo specjalistycznych zawodów w podnoszeniu ciężarów dla osób z niepełnosprawnościami.
Samoobrona - Prowadzący - mgr Jerzy Baykowski
Na zajęciach samoobrony studenci poznają podstawowe metody obrony przed nieuzasadnionym atakiem.Zajęcia oparte są na zastosowaniu dżwigni,duszeń oraz rzutów.Nabywają także umiejętności prawidłowego padania w tył,przód i na bok.
Jednostka treningowa obejmuje trzy moduły; rozgrzewkę z elementami akrobatyki i ćwiczeń o charakterze zwinnościowym,część główną gdzie szkolona jest technika poszczególnych metod samoobrony,część końcowa w formie ćwiczeń strechingowych i rozluźniających. Studenci dostają też informację o psychologicznych aspektach w rozwiązywaniu konfliktów i unikaniu sytuacji niebezpiecznych.
Judo - Prowadzacy
mgr Tomasz Piasecki
Zajęcia z Judo harmonijnie wpływają na organizm rozwijając siłę, szybkość, gibkość, zwinność i wytrzymałość. Przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn bez względu na wzrost i wagę. Obejmują ćwiczenia ogólnorozwojowe, elementy gimnastyczne i akrobatyczne oraz naukę podstawowych elementów Judo: padów, rzutów , trzymań , dźwigni i duszeń. Ćwiczymy boso, w bliskim kontakcie z partnerem.
Trening judo podzielony jest na 3 części. Części wstępna obejmuje rozgrzewkę ogólnorozwojową z elementami gimnastyki i akrobatyki oraz nauczanie i doskonalenie padów. Część główna to nauka podstaw techniki Judo, zabawowe formy walki, rzuty w miejscu, w ruchu, z oporem partnera i w czasie uproszczonej walki. Ćwiczenia w parterze to nauka dźwigni na staw łokciowy, duszeń i trzymań. Część końcowa to czas na stretching, chwilę medytacji i zdobycie informacji o historii judo.
mgr Jerzy Baykowski
Podczas zajęć judo poznamy podstawy tego sportu tzn: pady (w tył, w przód, w bok) rzuty oraz tzw "parter" (trzymania, duszenia, dźwignie), jednak nadrzędnym celem treningów jest poprawienie sprawności ogólnej ze szczególnym uwzględnieniem elementów gimnastyczno-akrobatycznych (przewrót w przód, w tył przerzut bokiem , stanie na rękach).
Zajęcia składają się z trzech modułów: rozgrzewki specjalistycznej, części głównej oraz części końcowej. Rozgrzewka ma za zadanie przygotować organizmu do wykonywania ćwiczeń o charakterze siłowo-wytrzymałościowym. W części głównej prezentowane są elementy techniczne, które podlegają dużej liczbie powtórzeń, w celu osiągnięcia prawidłowej koordynacji ruchowej. W części końcowej wykonywane są ćwiczenia o charakterze stretchingowym oraz omawiana jest etykieta obowiązująca na zajęciach judo.
Stretching + stabilizacja (trening funkcjonalny) - Prowadzący - mgr Piotr Milbrandt
Zajęcia oparte są na ćwiczeniach, które powodują ruch złożony i aktywizują do pracy po kolei, bez żadnej przerwy wiele grup mięśniowych. Jest to naśladowanie czynności, jakie wykonujemy na co dzień oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe niezbędne do wzmacniania core. Aktywizowanie jak największej ilości grup mięśniowych w czasie jednego ćwiczenia występuje wyłącznie w tym rodzaju treningu, więc wpływa on na harmonijny rozwój całego organizmu.
Do zalet stretchingu i stabilizacji należy ponadto: wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni całego ciała łącznie z mięśniami głębokimi, poprawa siły i wytrzymałości ogólnej, pozbycie się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, czy wykształcenie koordynacji ruchowej i równowagi w pozycjach niestabilnych. Z uwagi na mnogość sprzętu, jakiego można użyć do tego rodzaju ćwiczeń trening ten staje się bardzo zróżnicowany i atrakcyjny, a ilość przyborów i przyrządów, jakich można użyć w treningu ograniczona jest tylko naszą wyobraźnią i stanem posiadania. Zajęcia trwają 90 min. i składają się z trzech części: ok. 20-30 minutowej rozgrzewki opartej o wysiłek tlenowy, stretching dynamiczny i ćwiczenia wyrównujące napięcia mięśni, ok. 50-60 minutowej części głównej opartej o trening mięśni głębokich przez rozciąganie i wzmacnianie w formie izometrycznej (core) i części wyciszającej opartej o ćwiczenia oddechowe i stretching statyczny.
Taniec towarzyski - Prowadząca - mgr Agata Czarnecka
Celem zajęć jest nauka wybranych 3-4 tańców latynoamerykańskich i standardowych w semestrze, opanowanie podstawowych kroków, figur i krótkiej choreografii tanecznej w parach, nauka partnerowania oraz poznanie historii tańca. Dodatkowo student ma możliwość rozwijania koordynacji ruchowej oraz świadomości własnego ciała, wzmacniania układu mięśniowo-stawowego, kształtowania prawidłowej postawy, przy czym warto tu podkreślić artystyczny, emocjonalny, społeczny i kulturowy aspekt zajęć. Zajęcia odbywają się na sali wyposażonej w lustra, drabinki, sprzęt grający. Ilość ćwiczących - grupa mieszana 15-20 osób.
Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką taneczną opartą na ćwiczeniach wzmacniających, rozciągających, fitnessie, zabawach tanecznych oraz innych technikach tanecznych. W części głównej jest realizowana nauka nowego tańca od kroku podstawowego do bardziej złożonych figur w parach oraz powtarzanie i doskonalenie wcześniej poznanych kroków i tańców. W ostatniej części zajęć krótki relaks w formie stretchingu, ćwiczeń oddechowych i rozluźniających. Przeznaczone są dosłownie dla wszystkich studentów: dla tych, którzy nigdy nie próbowali i podpierali ściany, ale chcieliby nauczyć się tańczyć, dla tych którzy chcą podnieść swoje umiejętności taneczne na wyższy poziom, dla studentów, którzy zajmowali się tańcem na wyższym poziomie, ale nie mogą żyć bez tańca, a może nawet myślą o zrobieniu uprawnień instruktorskich.
Piłka nożna - Prowadzący - mgr Sławomir Ścieszko
Podczas zajęć specjalizacji studenci kształtują sprawność ogólną i ukierunkowaną. Podnoszą parametry podstawowych cech motorycznych. Doskonalą podstawowe elementy techniki gry w piłkę nożną, futsal i futnet, a dodatkowo poznają elementarne zachowania taktyczne oraz podstawowe przepisy gry, wzbogacając wiedzę dotyczącą w/w dyscyplin a także nabywają wiedzę potrzebną przy udzielaniu pierwszej pomocy.
Zajęcia składają się z trzech części: a) wstępnej – złożonej z czynności organizacyjnych i rozgrzewki ukierunkowanej na dany rodzaj dyscypliny (aktywności ruchowej) często z wykorzystaniem przyborów (np. piłek), b) głównej – podczas której studenci realizują poszczególne cele w zakresie umiejętności, motoryczności, usamodzielniania, działań wychowawczych i wiadomości w oparciu o metody nauczania ruchu (analityczna, syntetyczna, kompleksowa) oraz całą gamę metod realizacji zadań ruchowych, metod przekazywania i zdobywania wiadomości, metod wychowania, zasad nauczania i zasad treningowych, form i środków treningowych oraz form organizacyjnych ćwiczeń, c) końcowej – podsumowująco – organizacyjnej.
Zajęcia te są przeznaczone dla osób, które chcą w miłej atmosferze doskonalić umiejętności i wiedzę z zakresu piłki nożnej, futsalu i futnetu. Ponadto posiadają dobry stan zdrowia potwierdzony przez lekarza i zadeklarują aktywny udział w 15 zajęciach semestralnie z próbą osiągnięcia założonych efektów kształcenia. Są także otwarte na grupowe współdziałanie w osiąganiu założonego celu, lubią rywalizację połączoną z wyśmienitą zabawą i miłym spędzaniem czasu.
Fitness - Prowadzaca - mgr Katarzyna Bujacz - Kaczmarska
Podczas uczestnictwa w zajęciach z fitnessu, student ma możliwość poprawy własnej sprawności fizycznej oraz zdobycia wiedzy o ćwiczeniach kształtujących i rozluźniających (wzmacniających i rozciągających) poszczególne partie ciała.
Zajęcia składają się z trzech części. Pierwszą cześć stanowi rozgrzewka prowadzona w mniej lub bardziej dynamicznej formie, ukierunkowana na typ zadań przygotowanych na części głównej. W drugiej części głównej studenci czynnie uczestniczą w treningu o dużej intensywności prowadzonej do muzyki, często wykorzystuje się przybory typu: piłki większe, mniejsze oraz ovoball. W trzeciej części stosowane są ćwiczenia oddechowe oraz rozciągające. Na tego typu zajęcia zapraszam osoby pragnące poprawić swoją kondycję i wyrzeźbić sylwetkę na sezon letni lub zimowy.
Fitness - Prowadzący - mgr Paweł Wlazło
Fitness jest bardzo szerokim pojęciem. Na tych zajęciach student uzyska wiedzę na temat jego podstawowych form. Pozna podstawowe kroki wykorzystywane na zajęciach podczas rozgrzewek choreograficznych (zarówno z wykorzystaniem sprzętu jak i bez) i nauczy się najprostszych choreografii. Dodatkowo poprawi wydolność, wzmocni mięśnie, zyska koordynację i ...odzyska uśmiech. Celem zajęć jest zapoznanie z podstawowymi formami prowadzonymi na co dzień w fitness klubach, a także kształtowanie sylwetki i wzmacnianie wszystkich grup mięśniowych oraz nauka podstawowych form wzmacniających, jak i podstaw ćwiczeń siłowych wykorzystywanych w trakcie zajęć.
Zajęcia składają się z trzech modułów: rozgrzewki, części głównej i stretchingu. Podczas rozgrzewki studenci przygotowują organizm do wysiłku przy muzyce, wykonując ćwiczenia ogólnorozwojowe pod kątem przygotowania do wysiłku w części głównej treningu. W części zasadniczej, w zależności od rodzaju zajęć, koncentrujemy się na nauce choreografii metodą powtórzeniową lub wzmacnianiu poszczególnych grup mięśniowych, najczęściej metodą obwodową. Od formy zajęć (tbc, abt, body pump, step, step body sculpt) zależy, czy wzmacniamy ogólnie całe ciało, czy też skupiamy swoją uwagę na wybranych grupach. Wykonujemy ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, lub z wykorzystaniem przyborów taki jak: ciężarki, sztangi czy gumy. Zajęcia te są przeznaczone dla osób zarówno z poczuciem rytmu jak i bez. Wszystko da się wypracować. Jedynym ograniczeniem jest brak poczucia humoru :)
Body art, pilates - Prowadzący - mgr Paweł Wlazło
Na zajęciach Body Art/Pilates student pozna swoje ciało. Nauczy się jak może sobie pomóc w zwalczaniu ograniczeń wynikających z codziennej aktywności, nie zawsze zdrowej. Wzmocni mięśnie odpowiadające za prawidłową postawę, gdyż celem zajęć Body Art/Pilates jest przede wszystkim wzmacnianie mięśni tzw. core, czyli centrum ciała oraz nabranie elastyczności, poprawa mobilności, lub stabilności „tam gdzie jej brakuje”. Dodatkowo na zajęciach student nauczy się kontrolować własne ciało, pozna kilka sekwencji ćwiczeń do wykorzystania w pracy ze sobą i nad sobą na co dzień.
Zajęcia składają się z trzech głównych modułów: rozgrzewki, często w formie stretchingu dynamicznego, części głównej i stretchingu w formie statycznej. Podczas rozgrzewki studenci przygotowują organizm do wysiłku. Rozciągamy w formie dynamicznej główne grupy mięśniowe. W części zasadniczej, która odbywa się w formie ścisłej, powtarzamy konkretną sekwencję ruchów. Z każdymi zajęciami rozbudowujemy część główną o kolejne ćwiczenia. Wykorzystujemy ciężar własnego ciała. Jest to forma zwana matwork – bez sprzętu. Ostatnia część, to stretching statyczny, wyciszający organizm i wyrównujący napięcia mięśniowe.
Zajęcia te są formą prozdrowotną, pochodzącą z szerokiej gamy zajęć Body Mind. Skierowane są absolutnie do każdego, na każdym stopniu zaawansowania. Najbardziej jednak są wskazane dla osób z problemami z bólami około kręgosłupowymi, przeciążeniowymi aparatu ruchu, skoliozami, po urazach mechanicznych lub nawykowych oraz tych, które chcą się nauczyć czegoś o swoim ciele.
Fitness + siłownia dla Pań - Prowadzący - mgr Rafał Bieniek
Zajęcia podzielone są na dwie części. W pierwszej części, po rozgrzewce dominuje aktywność typu fitness realizowana pojedynczo, w dwójkach lub w formie obwodowej z wykorzystaniem: piłek lekarskich, hantli, sztangi, TRX i stepów. W drugiej części zajęcia odbywają się na siłowni z wykorzystaniem wszystkich dostępnych urządzeń. W zależności od sytuacji istnieje możliwość wykonywania, po konsultacji z prowadzącym, ćwiczeń indywidualnie, pod kątem własnych potrzeb i możliwości, lub zestawu treningowego zaproponowanego przez trenera. Zajęcia te charakteryzuje umiarkowana intensywność i wesoła atmosfera pracy zespołowej.
Fitness - Prowadzący - mgr Monika Boruch
Na zajęciach fitness student nauczy się podstawowych kroków aerobikowych. Poznane kroki będą tworzyły krótką choreografię stanowiącą rozgrzewkę. Kolejnym etapem zajęć będą ćwiczenia wzmacniające między innymi mięśnie obręczy barkowej, ramion, brzucha oraz ud i pośladków. Ćwiczenia te mają na celu wysmuklić, wzmocnić oraz nadać kształt sylwetce. Dodatkowo student podczas zajęć kształtuje koordynację ruchową, spala tkankę tłuszczową, poprawia wydolność organizmu, a jedocześnie uwalniane podczas wysiłku fizycznego endorfiny wpływają na poprawę samopoczucia. Na zajęciach wykorzystywane są różnego rodzaju przybory tj. piłki, sztangi, obciążenia jak i stepy. Zajęcia przeznaczone są dla każdej osoby, która chce aktywnie z efektami zadbać o swój wygląd i samopoczucie.
Fitness (Smukła Sylwetka) - Prowadzący - mgr Teresa Biela Jesionowska
Celem zajęć jest podniesienie poziomu sprawności fizycznej, nauka świadomości własnego ciała, poprawienie wydolności krążeniowo – oddechowej oraz zredukowanie napięcia i stresu. Podczas zajęć nabywa się również umiejętność wykonywania ćwiczeń kształtujących i kompensacyjnych, przeciwdziałającym negatywnym dla zdrowia skutkom np. długotrwałej pracy w pozycji siedzącej przy komputerze.
Zajęcia przy muzyce składają się z trzech części. Część wstępna, wykonywana jest w różnej formie i ma na celu przygotowanie organizmu do wysiłku w części głównej zajęć. Część główna – są to ćwiczenia o zróżnicowanym charakterze, w zależności od specyfiki treningu: ćwiczenia aerobowe, kształtujące, wzmacniające, i modelujące poszczególne partie ciała ze szczególnym uwzględnieniem wzmocnienia mięśni posturalnych. W trakcie zajęć wykonywane są ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała oraz różnorodnych przyborów ( piłki ovo ball, body ball, ciężarki, gumy GT, tubingi, TRX). Część końcowa służy wyciszeniu organizmu, przeznaczona jest na stretching i relaksację. Ze względu na skalowanie trudności podczas wykonywania ćwiczeń zajęcia przeznaczone są dla osób na różnych poziomach zaawansowania, szczególnie dla tych którzy lubią ćwiczenia w grupie
Koszykówka K i M - Prowadzący - mgr Daiva Jodeikaite
Uczestnictwo w zajęciach z koszykówki ma na celu uświadomienie studentowi potrzebę aktywności, oraz poprawienie swoich umiejętności motorycznych, technicznych i taktycznych z zakresu piłki koszykowej. Ponadto student pozna przepisy gry w piłkę koszykowej i będzie stosował zasady kulturalnego kibicowania oraz "fair play".
Na zajęciach koszykówki student pozna i nauczy się podstaw techniki gry w ataku, takich jak: postawa koszykarska, start-bieg, zatrzymanie, zmiana tempa i kierunku biegu, rodzaje podań i chwytów, techniki kozłowania piłki, różne rodzaje rzutów, elementy indywidualnego poruszania się w obronie, fragmenty gry 1-1,2-2,3-3,4-4, szybki atak i rozgrywanie przewag. Po rozgrzewce, w części głównej student wykonuje różne ćwiczenia indywidualnie, w parach i w grupie, które mają na celu nauczanie i doskonalenie techniki i taktyki gry, oraz uczestniczy w grze ( gra uproszczona, gra szkolna, gra właściwa, fragmenty gry). Zajęcia są przeznaczone dla osób, które chcą doskonalić umiejętności techniczne i taktyczne z zakresu koszykówki, integrować się i współpracować w grupie, które lubią rywalizację i dobrą zabawę.
Piłka siatkowa K i M - Prowadzący - mgr Piotr Piotrowski, mgr Paweł Wójcik, mgr Jerzy Baykowski
Na zajęciach specjalizacji siatkówki student poprawi technikę podstawowych odbić i elementów technicznych oraz nauczy się podstaw taktyki i przepisów gry. Dodatkowo poprawi elementy takie jak zagrywka, atak, blok i obrona oraz skoordynuje swoje umiejętności z pozostałymi uczestnikami grupy. Pozna historię siatkówki oraz osiągnięcia Polaków w tej dyscyplinie sportowej. Celem zajęć specjalizacji piłki siatkowej jest również kształtowanie cech motorycznych, kondycji oraz działania w zespole. Wzmacnianie mm. posturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni nóg. Dodatkowo w czasie zajęć student zawiąże relacje międzyludzkie, a także zrelaksuje się po zajęciach wymagających koncentracji umysłowej.
Zajęcia składają się z trzech modułów: rozgrzewki ogólnej, rozgrzewki specjalistycznej i gry właściwej. Podczas rozgrzewki studenci przygotowują organizm do wysiłku wykonując ćwiczenia ogólnorozwojowe pod kątem przygotowania do wysiłku w części głównej treningu. W części specjalistycznej student wykonuje elementy techniczne, taktyczne oraz przygotowuje organizm do specyfiki gry. W głównej części zajęć odbywa się gra właściwa, która pozwala uczestnikowi w realizować swoją pasję, relaksować się i dać upust swojej energii. Niebagatelną zaletą jest także integracja i umiejętność działania w zespole. Zajęcia te są przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą doskonalić umiejętności techniki i taktyki z zakresu siatkówki, współpracy w grupie, które lubią rywalizację i dobrą zabawę bez względu na płeć i umiejętności.
Cross trening - Prowadzacy: mgr Tomasz Piasecki
Celem zajęć jest podniesienie poziomu ogólnej sprawności fizycznej, poprawienie wydolności oraz zredukowanie napięcia i stresu.
Zajęcia przy muzyce składają się z trzech części. Część wstępna to rozgrzewka wykonywana w różnej formie, mająca na celu przygotowanie organizmu do wysiłku w części głównej zajęć. Część główna to ćwiczenia angażujące wszystkie grupy mięśniowe: z pokonywaniem ciężaru własnego ciała, z partnerem, z wykorzystaniem sztang, gum treningowych, TRX , piłek lekarskich i drabinek. Ćwiczenia mają zróżnicowany charakter kształtując siłę, szybkość i wytrzymałość siłową. Część końcowa zajęć to stretching, praca z rollerami oraz relaksacja. Zajęcia przeznaczone są dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Możesz ćwiczyć bardzo intensywnie w tempie dyktowanym przez prowadzącego lub dostosować obciążenie i ilość powtórzeń do własnych możliwości. Są to zajęcia dla tych którzy lubią wyzwania i chcą pokonywać własne słabości.
Ścianka wspinaczkowa – Prowadzący mgr Rafał Bieniek, mgr Marcin Skrydalewicz
Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich chętnych i nie jest wymagane posiadanie jakichkolwiek umiejętności z tego zakresu. Zaczynamy od podstaw ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo zajęć. Po rozgrzewce wspinamy się w dwójkach z asekuracją lub pojedynczo z wykorzystaniem specjalnych automatów. Poziom trudności zwiększamy wraz ze wzrostem umiejętności, jednocześnie dopasowując poziom zaawansowania zadań do aktualnych możliwości ćwiczących. Na zajęcia te zapraszam wszystkich, którzy chcą spróbować nowej formy aktywności lub pokonać swoje słabości.
Sporty zespołowe - mgr Marcin Skrydalewicz
Na zajęciach ze sportami zespołowymi w roli głównej student pozna podstawowe techniki wykonywania ćwiczeń z piłką, podstawowe zasady gier zespołowych (koszykówka, siatkówka, futsal), będzie doskonalił podstawowe elementy techniki i taktyki w/w gier zespołowych. Zajęcia zaczynamy rozgrzewką ogólnorozwojową z wykorzystaniem piłek, w drugiej części student doskonali swoje indywidualne umiejętności techniczne, a w trzeciej uczestniczy w grze, doskonaląc elementy techniki i taktyki gry. Zajęcia te są przeznaczone dla osób, które chcą doskonalić umiejętności techniki i taktyki, współpracy w grupie, które lubią rywalizację i dobrą zabawę.
OWF
Podczas uczestnictwa w zajęciach z OWF student ma możliwość poprawy własnej sprawności fizycznej oraz doskonalenia umiejętności z wybranych dyscyplin sportowych.
Zajęcia ogólnego wychowania fizycznego składają się z dwóch części. Pierwszą część stanowi rozgrzewka. W trakcie jej trwania studenci wykonują: ćwiczenia ogólnorozwojowe, wzmacniające, kształtujące i rozciągające w różnych formach. Niektórzy z trenerów wykorzystują w tym celu przybory takie jak piłki, skakanki czy materace, oraz stosują formy ćwiczeń zawierające elementy różnorodnych specjalizacji sportowych. W drugiej części zajęć studenci każdorazowo, w zależności od własnych preferencji, wybierają dostępne dyscypliny: np. piłka siatkowa, koszykówka, ćwiczenia siłowe, piłka nożna i uczestniczą w wybranej aktywności (również na świeżym powietrzu, jeśli pogoda na to pozwala). Na tego typu zajęcia zapraszamy wszystkie osoby, lubiące różnorodne formy aktywności fizycznej, bez względu na poziom zaawansowania swojej sprawności oraz umiejętności.
Tenis ziemny - Prowadzący mgr Aneta Ławska, mgr Adam Kula
Zajęcia z tenisa ziemnego prowadzone są na dwóch poziomach:
Poziom podstawowy – studenci poznają podstawowe chwyty rakiety i uderzenia, takie jak forehand, backhand oraz serwis płaski. W drugiej części semestru, studenci mają okazję zapoznać się z podstawowymi przepisami gry, aby mogli na dalszym etapie nauki sami rozegrać mecz na punkty albo nawzajem sobie sędziować. Uczestnicy zajęć dowiedzą się także, czym się kierować przy doborze sprzęt tenisowego.
W trakcie zajęć studenci zapoznają się z historią gry oraz z najważniejszymi turniejami międzynarodowymi. Głównym celem zajęć jest opanowanie przez uczestników podstawowych uderzeń tenisowych i umiejętność ich zastosowania w grze, doskonalenie sprawności ogólnej oraz ukierunkowanej dla danej dyscypliny sportowej, a także poprawa wydolności organizmu i motoryki oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.
Poziom zaawansowany/kontynuacja – studenci, którzy wcześniej zaliczyli poziom podstawowy lub uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez trenerów i posiedli podstawy tenisowe, mogą kontynuować naukę na poziomie zaawansowanym. Na tych zajęciach uczestnicy poznają takie uderzenia jak wolej, smecz, drop-shot i serwis ścięty oraz elementy taktyki gry pojedynczej i deblowej. Ponadto, wszyscy studenci doskonalą już zdobyte umiejętności techniczne, zarówno podczas ćwiczeń, jak i gry.
Zajęcia z tenisa rozpoczynają się rozgrzewką, podczas której organizm przygotowywany jest do wzmożonego wysiłku, a która jednocześnie pozwala systematycznie podnosić wydolność studentów. W czasie rozgrzewki, studenci wykonują wiele ćwiczeń i ruchów, które są charakterystyczne dla graczy tenisowych, a tym samym przyzwyczajają grających do określonych zachowań na korcie. W części głównej zajęć wprowadzane są elementy techniki gry w formie opisowej i pokazowej, które są następnie doskonalone w formie indywidualnego treningu (uderzenia piłek: z własnego podrzutu, z miejsca, z dojściem oraz z dobiegiem do piłek). W dalszej fazie nauki, zdobyte umiejętności doskonalone są w formie odbicia piłek nagranych przez trenera, a docelowo odbicia w parach.
Na zajęcia zapraszam wszystkich, którzy chcą poznać piękną i wyjątkową dyscyplinę sportu, jaką jest tenis ziemny, a którzy wcześniej nie mieli takiej okazji. Zapraszam również tych, którzy chcą rozwijać i doskonalić swoje umiejętności, by czerpać jeszcze większą przyjemność z gry. Często mówi się, że tenis ziemny to sport elitarny i drogi, ale nasze zajęcia udowadniają, że dyscyplina ta może być dostępna dla każdego chętnego za niewielką opłatą.
Zajęcia z tenisa ziemnego są specjalizacją płatną, a opłata za zajęcia to wyłącznie koszt wynajmu kortów MKT w Parku Poniatowskiego. Co ważne, poza zapewnieniem przestrzeni do gry, czyli kortów tenisowych, podczas zajęć zapewniany jest również niezbędny sprzęt, czyli rakiety i piłki. Dlatego nie warto dłużej się zastanawiać, najlepiej przyjść na zajęcia, spróbować i przekonać się, czy tenis to sport dla Was!