Biogram mgr Teresa Biela - Jesionowska

prowadząca Biela Jesionowska

mgr Teresa Biela - Jesionowska

Uniwersytet Łódzki – Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie – Kształcenie Integracyjne i Rewalidacja; Organizacja i Zarządzanie Placówkami Oświatowymi

Trener kl II Sportu Osób Niepełnosprawnych

Instruktor Rekreacji Ruchowej

Instruktor Aerobiku

Instruktor Piłki Ręcznej

Instruktor Sportu Osób Niepełnosprawnych

Instruktor Nordic Walking

Instruktor Boccia

Instruktor Badmintona Osób Niepełnosprawnych

Od 1999 roku pracuje w zawodzie nauczyciela wychowania fizycznego.

W 2015 roku za swoją pracę na rzecz młodzieży otrzymała Nagrodę LIDER SPOŁECZNO OŚWIATOWY. Jest to nagroda przyznana przez KAPITUŁĘ KONKURSÓW INNOWACYJNYCH oraz KONSULA HONOROWEGO WIELKIEJ BRYTANII.

Zaangażowana w pracę na rzecz studentów z niepełnosprawnościami. Jest inicjatorką powstania w KU AZS PŁ sekcji dla osób z niepełnosprawnościami gdzie zachęca studentów do uprawiania rożnych form aktywności ruchowej.

Od 2019 na stałe współpracuje z Biurem ds Osób Niepełnosprawnych w Politechnice Łódzkiej.

W biuletynie Akademicki Informator Osób Niepełnosprawnych zamieszcza informacje na temat działań sportowych podjętych na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Lubi podróże i aktywny wypoczynek, chętnie jeździ na nartach i rowerze.

W Centrum Sportu prowadzi zajęcia dydaktyczne oraz sekcję dla osób z niepełnosprawnościami.

Jest Społecznym Inspektorem Pracy.

Autorka publikacji "Deska czyli plank"